strona główna

Burty aluminiowe spinane burta o burtę - bez słupków.

System zamków i profili burtowych służących do spinania burty o burtę pozwala uniknąć stosowania słupków burtowych – nadaje się jednak tylko do zastosowania w niewielkich pojazdach dostawczych o niskich, niezbyt długich i lekkich burtach.

Oferowane przez nas zamki pionowe T50B są przeznaczone  do burt o wysokości 400 mm, jednak te można również użyć do burty o wysokości 300 do 400 mm. W przypadku burt o wysokości poniżej 400 mm należy samodzielnie skrócić profile aluminiowe.Zamki osadzone są na tyle głęboko, że nie będzie problemu z ich prawidłowym funkcjonowaniem.

W naszej ofercie znajdują się profile burtowe:

Podczas kompletowania zabudowy opartej na powyższych zamkach należy na burtach bocznych zamontować zamki burty, a na burcie tylnej i przedniej (przedniej ścianie zabudowy) zamontować profile zakończeniowe do zamka.

1. Kompletacja burt bocznych

2. Kompletacja burty tylnej

3. Kompletacja burty przedniej

Prawidłowy dobór zamków i profili (prawy/lewy) systemów T50B lub ilustruje poniższy rysunek - jest to szczególnie ważne jeżeli dokonuje się tylko wymiany zużytych lub uszkodzonych w trakcie eksploatacji elementów.

W przypadku wymiany zużytych/uszkodzonych elementów innych systemów niż oferowane w naszym sklepie należy wymienić zarówno zamek burty, jak i łączący się z nim profil zakończeniowy.

Ostatnim elementem zabudowy, który należy dobrać, są zawiasy burtowe. Przy wyborze ich ilości należy kierować się zasadą, by na jeden metr burty przypadał przynajmniej jeden zawias.

Dodatkowych informacji udzielają konsultanci naszej ogólnopolskiej infolinii.

Aktualna oferta elementów do budowy burt aluminiowych:

Profile do burt aluminiowychProfile zakończeniowe aluminioweAluminiowe profile podłogoweBellki i listwy do mocowania ładunkuSklejka do naczepy i przyczepySłupki do naczepy i burtyUchwyty promowe i podłogoweZamknięcia do burty pionoweZamknięcia do burty poziomeZawiasy do burty