strona główna

Poradniki abc

Drzwi aluminiowe tylne do naczepy na wymiar

Dostarczam na zamówienie gotowe drzwi aluminiowe do naczepy lub samochodu ciężarowego. W tym poradniku prezentujemy jakie informacje i wymiary należy przesłać aby otrzymać kompletą wycenę.

więcej...

Tylna burta dzielona - drzwiczki

Tylna burta otwierana na boki jak drzwiczki pozwala uchronić burtę przed uszkodzeniem przy załadunku z rampy. Poznaj szczegóły wykonania takich drzwiczek i przykładowe systemy zamykania.

więcej...

Podwójna podłoga do naczepy

Naczepy z podwójną podłogą pozwalają skuteczniej konkurować na rynku przewozów towarowych. Ta sama naczepa typu firanka może zabrać praktycznie podwójny ładunek paletowy. Zobacz jak łatwo rozbudować naczepę o taki system.

więcej...

Najazdy aluminiowe

Najazdy aluminiowe wykonane z popularnych podłogowych profili aluminiowych, wzmacniane na krawędzi uniwersalnym profilem najazdowym, który po obróceniu o 180 stopni pozwala wykonać najazd w wersji z barierką ochronną lub bez.

więcej...

Drzwi boczne do kontenera

Lekkie aluminiowe drzwi boczne skonstruowane są w prostym systemie 3 aluminiowych profili.
Jako wypełnienie drzwi można zastosować panel plywood, panel plaster miodu lub panel PU do grubości 35mm.
Drzwi można stosować do wszystkich rodzajów zabudów.

więcej...

Drzwi tylne do kontenera lub naczepy typu firanka

Drzwi składane z profili aluminiowych to znakomity sposób na wykonanie w samodzielny sposób modernizacji lub budowy kontenera, firany na podwoziu samochodowym lub naczepie.
Tutaj dowiesz się jakie elementy zamówić i jak je złożyć.

więcej...

Ucha i dyszle do przyczep - obliczenia, wzory

Wyznaczanie parametrów obciążenia dla zaczepów samochodów ciężarowych ciężkich i dyszli przyczep oraz przyczep centralno-osiowych.
Wzory do samodzielnych obliczeń w oparciu o Dyrektywę UE 94/20/EC Parlamentu Europejskiego i Rady

więcej...

Aluminiowe burty do naczepy

Ogólne zasady doboru profili dla zabudowy burtowej o wysokości innej, niż standardowa 400mm.
Rysunki profili, link do stron sklepu ze szczegółowymi informacjami na temat produktów.

więcej...

Aluminiowe burty do wywrotki

Najważniejsze informacje jak kompletować profile aluminiowe do wywrotki. Rysunki profili, numery katalogowe oraz aktualne ceny do kalkulacji.

więcej...

Sprężyny gazowe - dobór sprężyny

Właściwe dobranie sprężyny gazowej (siłownika, amortyzatora do pokrywy) decyduje o jego funkcjonalności i trwałości. W tym poradniku znajdziesz narzędzia do obliczeń które ułatwiają dobranie odpowiedniej sprężyny gazowej.

więcej...

Podwójna podłoga do kontenera

Podwójna podłoga z ruchomymi belkami umożliwia przewóz dwa razy większej liczby palet. W przypadku lekkich produktów w typową naczepę typu kontener lub chłodnia można załadować nawet 66 palet. Poradnik opisuje szybką kompletacje elementów takiego systemu.

więcej...

Siłowniki do wywrotki - dobór siłownika

Siłowniki hydrauliczne używane w wywrotkach do podnoszenia skrzyni ładunkowej. Artykuł omawia sposób doboru siłownika w zakresie jego udźwigu, wymiarów oraz zakresu wysuwu.

więcej...

Wywrotki - kompletacja części i głównych elementów

Budowę lub modernizacje wywrotki najlepiej przeprowadzić w oparciu o informacje na temat kluczowych elementów oraz ich roli w działaniu zabudowy. W tej części poradnika omawiamy najważniejsze elementy i podpowiadamy jakie warto zastosować.

więcej...

Taśmy odblaskowe do oznakowania konturowego samochodów

Zobacz jak wykorzystać samoprzylepne taśmy odblaskowe do zwiększenia bezpieczeństwa swoich samochodów oraz do spełnienia wymogów określonych w nowych przepisach z 2009 roku.

więcej...

Osłony najazdowe boczne (przeciwrowerowe) - wymagane wymiary

Osłony najazdowe boczne są wymagane dla wszystkich pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej macie całkowitej powyżej 3,5 tony (DMC). Artykuł ten ilustruje podstawowe wymagania dla samochodów poruszających się po drogach Europy oraz przykładowe części.

więcej...

Burty aluminiowiowe do samochodów dostawczych - zobacz film

Poradnik zawierający przykładowe kompletacje burty, zamknięć i słupków do samochodów dostawczych o masie do 3,5 tony DMC.

więcej...

Drzwi kontenerowe tylne - dobór okuć i uszczelek

Drzwi kontenerowe lub chłodnicze składają się z płyty nośnej oraz okuć (zawiasy, zamki, uszczelki). W tej części poradnika prezentujemy sposób doboru właściwych elementów

więcej...

Podłoga skrzyni ładunkowej - dobór elementów - zobacz film

W tej części poradnika przestawiamy informacje na temat kompletacji elementów potrzebnych do zmontowania ramy podłogi pod skrzynię ładunkową z burtami do samochodu dostawczego lub ciężarowego.

więcej...

Zbiorniki paliwa - dobór i instalacja

Zbiorniki paliwa w samochodach ciężarowych mogą być pozwolić na zwiększenie zasięgu pojazdu na jednym tankowaniu. Wymianie podlegają także wtedy gdy nastąpi uszkodzenie zbiornika w wypadku kolizji lub korozji (zbiorniki stalowe). Artykuł omawia sposób doboru oraz instalacji zbiorników w samochodach ciężarowych i dostawczych.

więcej...